מוזיאון הפועל פתח-תקוה

מוזיאון הפועל פתח-תקוה

אי שם בשנת 1934, הקימו כמה משוגעים לדבר את מחלקת הכדורגל של הפועל פ"ת. בתוך שני עשורים הפכה הקבוצה למועדון המוביל בישראל, כשהיא מנשלת את התל-אביביות הותיקות והמיוחסות ממעמדן הרם, וסחפה אחריה אלפי אוהדים בעידן שלפני השידורים החיים, הכסף הגדול והזרים הצולעים.

כשמקימים אתר שמטרתו לתעד ולשמר את ההיסטוריה של מועדון כמו הפועל פ"ת, שהגיע להישגים מופלאים בשנות ה-50 וה-60 ולא הצליח לשחזר אותם מאז, מפתה מאד להיכנס למצב תודעה נוסטלגי, להתרפק על הימים הגדולים תוך כדי הדחקת שנים חלשות יותר, ולצעוק "חמש אליפויות רצופות!" פעם אחר פעם, עד שהשכנים יתקשרו למשטרה.

למרות זאת, זה לא מה שתקבלו כאן.

ההיסטוריה ממשיכה להיכתב גם בתקופות פחות מוצלחות, וזו של הפועל פ"ת רצופה באירועים מרתקים ומרגשים לכל אורכה, ולא רק בפרק זמן ספציפי. היסטוריה של מועדון היא חלק בלתי נפרד מהזהות שלו, והמוזיאון הוירטואלי שלפניכם נבנה במטרה לאפשר לכל מי שמעוניין בכך להתוודע אליה באופן רחב ומקיף ככל האפשר ולחזק את הזיקה והקירבה שלו להפועל.
יש כאן סקירה נרחבת של כל אותן שנים מפוארות, כמובן, אבל גם השנים הבאות לא קופחו.

המוזיאון כולל אלפי תמונות וכתבות, סטטיסטיקות מפורטות, נתונים לגבי כל עונה וכל משחק, פרטים ברמה כזו או אחרת אודות כל שחקן ששיחק במועדון ואפשרות לחפש משחקים עפ"י קריטריונים שונים ומשונים.

במלים אחרות, אם אי פעם רציתם לגלות מה המאזן של הפועל במשחקים ששוחקו באחד באפריל, לברר בכמה משחקי חוץ מול הפועל מרמורק שמרה הקבוצה על רשת נקייה או לבדוק אחת ולתמיד מי מאייש את המקום ה-17 בטבלת הכובשים של המועדון בכל הזמנים, עכשיו סוף סוף תוכלו לעשות את זה.

גם אם השאיפות שלכם פחות אקזוטיות, ומסתכמות ברצון לקרוא כמה כותרות עיתונים מעונה שזכרתם לטובה או להכריע התערבות קטנונית אודות זהות של כובש שער במשחק זניח כלשהו, סביר להניח שתמצאו את מבוקשכם.

אז יאללה, צאו להכיר גם את משה וארון ושמואל סגל, ולא רק את נחום סטלמך ובועז קופמן, ללמוד גם על מאבקי ההישרדות של 1993 ולא רק על הזכייה בגביע והניצחונות באירופה שקדמו להם, לבדוק גם את מאזן הדרבים הכולל ולא רק את התוצאה מהסיבוב הקודם, ואם יישאר קצת זמן אז גם להוכיח להוא שיושב לידכם ביציע שאת השער העצמי שדיברתם עליו כבש בולאט ולא בוגדאן ולזכות ב-30 ש"ח.

וגם בזמנים קשים כמו השנים האחרונות, כשהקבוצה מתנהלת באופן שניתן להגדיר כמפוקפק במקרה הטוב, תמיד חשוב לזכור שהפועל פ"ת סוגרת כעת 50 עונות בליגה הראשונה (רק שתי קבוצות אחרות שיחקו יותר עונות בליגה הראשונה), מחזיקה בשישה תארי אליפות (רק לשלוש יש יותר), שני גביעי מדינה (שש קבוצות זכו ביותר) וארבעה גביעי טוטו (יותר מאשר כל קבוצה אחרת), ובנוסף סיימה כסגנית האלופה עשר פעמים (אין קבוצה עם יותר סגנויות) - ולהפנים שלמרות כל הצרות, מקומה הטבעי הוא בצמרת הכדורגל הישראלי.

סיור מהנה.
תגובות הוסף תגובה
שם:
הודעה:
מאת: משה 16:07 - 06/11/2010
הלוואי ששנות הפאר שלנו יחזרו לקדמתם!
הלוואי!!
מאת: יחיאל 12:48 - 15/11/2010
עושה רושם שמשהוא זז לטובה במועדון הנהלה .אוהדים קבוצה .זה יקח זמן עד אבל זה יגיע העיקר לטפח ולהפלות לטובה את מחלקת הנוער כי רק משם תבוא ההצלחה .
מאת: דניאל 05:06 - 25/02/2011
יש ברשותי אוסף היסטורי של מסמכים וכרטיסים משנות ה- 50 של הפועל פתח תיקווה למי שמעוניין לרכוש את האוסף - מחיר סביר לכל
דניאל
0507-689662
מאת: יונתן 00:23 - 24/04/2012
האתר שלכם מדהים בכל קנה מידה. תבורכו!!!
מאת: יעקב לוי 00:46 - 08/10/2012
האם בשנות הארבעים נקרא הקבוצה..הפועל יעקב פתח תקווה
השמח לקבל תשובה..תודה מראש..
מאת: ניסים קלדרון 17:47 - 14/02/2013
קבוצת הבוגרים מעולם לא נשאה את שמו של אף אחד מבניה שהלכו לעולמם,קבוצות הנוער נקראו על שמותיהם של שחקני הקבוצה ופעילים. כך שהשם יעקב מעולם לא היה מודפס על חולצות קבוצת הבוגרים.
מאת: משה עקירב 10:37 - 25/04/2015
הפועל פ״ת היתה מועדון פאר שזכה בשש אליפויות מתוכם חמש ברציפות שיא שלא נשבר עד היום ומקווה שלא ישבר לעולם!!!בגיל שמונה התחלתי להגיע למשחקי הקבוצה באורווה וזכתי לראות שחקנים גדולים בראשות איציק ויסוקר האחים יחיאל ואהרון סלאם שמוליק רוזנטל ששיחק בבונדסליגה בברוסיה מנשנלגבך הגדולה משה שוויצר בוריס נורמן גבי רוזנדורן ז״ל יהודה שהרבני ועוד שחקנים גדולים שלא מניתי.בשנת 1975/6 המחשבים ניבאו להפועל פ״ת אליפות עם שלל השחקנים שלה ולבסוף העונה עם שערורייה חסרת תקדים ירדנו לראשונה לליגת המשנה שהוקמה לראשונה הלו היא הליגה הארצית. בסוף עונה זו בילינו שלוש שנים בליגה הארצית וחזרנו בעזרת שחקני נשמה בראשות יחיאל סאלם דוביק רמלר שאול נחום ושאר חבריהם לליגה שהולמת אותנו ובגדול!!!!הפועל פ״ת היתה מועדון גדול וב״ה תשאר מועדון כזה ועם קצת. סבלנות תחזיר עטרה ליושנה בעזרת טיפוח הנוער והשתת הקבוצה על שחקני בית לא לגיון זרים.לאגודה יש פוטנציל אדיר של קהל שהוכיח מאז ומתמיד את עצמו ולכן הוא ראוי לקבוצה שתסב לו נחת ובגדול!!! בהצלחה ובענק.