עונת 1969/70

סיפור העונה

לעמוד העונה
לאחר 15 שנים של הצלחות, עזב נחום סטלמך את הקבוצה. את משרת המאמן תפס מילובאן באלין היוגוסלבי, ושינויים בולטים נוספים היו פריצתם המשותפת של האחים סאלם ורכישתם של גדי צלניקר מהכח ר"ג וגלילי דרחי משמשון ת"א.

העונה נפתחה בארבע תוצאות תיקו רצופות, ועם מאזן שערים של 2:2 במשחקים אלה, מה שרמז על העתיד לבוא בהמשכה – שום דבר מיוחד. בעשרת המחזורים הראשונים ניצחה הפועל פעם אחת בלבד, אך עם זאת גם הפסידה לא יותר מפעמיים – כלומר 7 תוצאות תיקו ב-10 משחקים.
בארבעת המשחקים הבאים הגיעו שלושה ניצחונות והעבירו את הקבוצה למאזן חיובי, מה שכבר היווה שיפור לעומת העונה הקודמת. הניצחון הבא הגיע רק חודש מאוחר יותר, 1:2 על בני יהודה, אך הנתון המעניין במשחק זה הוא זהות כובש שער היתרון הזמני של בני יהודה – נחום סטלמך, מאמן-שחקן בכתום, ובמקרה גם "ראש הזהב" ומלך השערים של הפועל בכל הזמנים. השער נכבש בנגיחה, סתם למקרה שתהיתם.

בשליש האחרון של העונה, בעשרת המשחקים האחרונים, כבשה הקבוצה שלושה שערים בלבד. שניים מהם אומנם הספיקו כדי לרשום שני ניצחונות יוקרתיים במשחקי חוץ מול מכבי ת"א ומכבי פ"ת, אך זה לא משנה את העובדה כי מדובר במאזן עלוב ביותר.
המאזן הסופי היווה שיפור קל לעומת העונה הקודמת, מכיוון שמספר הניצחונות וההפסדים היה זהה הפעם, ומבחינת המיקום חלה קפיצה קלה מן המקום התשיעי אל השביעי, אך בכל זאת נרשם שוב שיא שלילי – מספר הכיבושים הנמוך ביותר של הקבוצה מאז קום המדינה, 25 שערים בלבד ב-30 משחקים.

משחקי הגביע שוחקו משום מה דווקא לפני פתיחת העונה שלאחר מכן, ארבעה חודשים לאחר סיום העונה, ולאחר ניצחון במשחק הראשון מול מכבי שעריים הגיע משחק דרבי בשמינית הגמר אותו הפסידה הפועל, 1:0 לאחר הארכה.
תגובות הוסף תגובה
שם:
הודעה:
אין תגובות כרגע.